tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 AMA Pro Motocross: Sexton i Hymas wygrywają RedBud National [VIDEO]

AMA Pro Motocross: Sexton i Hymas wygrywają RedBud National [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2024.07.08, 12:16 Drukuj

Mistrzostwa AMA Pro Motocrossu osiągnęły półmetek. Szósta runda sezonu połączona z tradycyjnym świętowaniem Dnia Niepodległości przyciągnęła  jedną z największych widowni w historii RedBud. Kibice przybyli, aby dopingować swojego zawodnika - Chase'a Sextona, który dorastał ścigając się jeszcze jako amator na tym torze, a teraz walczył o objęcie prowadzenia w klasyfikacji generalnej, pod nieobecność kontuzjowanego Jetta Lawrence'a.

Jett Lawrence, z powodu kontuzji kciuka, był wielkim nieobecnym w wyścigu (choć na torze się pojawił) i takim pozostanie już do końca sezonu. Oznacza to, że Australijczyk nie powalczy o obronę zeszłorocznego tytułu, a kluczowe rozstrzygnięcia zobaczymy najpewniej pomiędzy Sextonem i starszym bratem Jetta - Hunterem.

2023 05 Barton GT srodtekst

Ich początek miał miejsce już teraz, kiedy ta dwójka stoczyła bitwę, na którą wszyscy liczyliśmy i którą chcieliśmy zobaczyć.

W pierwszym wyścigu Lawrence prowadził i powstrzymywał ataki Sextona, do czasu, kiedy popełnił błąd oddając prowadzenia Sextonowi. W drugim wyścigu Sexton wyprzedził Kyle'a Webstera, a potem prowadzącego Jasona Andersona i pewnie zwyciężył, podczas gdy Lawrence miał jeden ze swoich najgorszych startów tego lata i zajął dopiero czwarte miejsce.

Pomiędzy nimi na podium znalazł się Aaron Plessinger (4-2), którego styl jazdy dobrze pasował do tego wyścigu, a poza tym co roku dobrze sobie radzi na tym obiekcie.

10. Christian Craig 8-13

Klasyfikacja generalna klasy 450 (po 6 rundach)

10. Christian Craig 106

Haiden Deegan ma pod kontrolą klasę 250 od samego początku sezonu, który wystartował pod koniec maja, ale mimo wszystko musi się liczyć z rywalami, którzy są w stanie mu zagrozić. Pierwszy wyścig tym razem należał do Ty Masterpoola, który kontynuował świetną jazdę z kwalifikacji. Deegan mocno szarżował, ale Masterpool nie pozwolił się wyprzedzić. Walka była zacięta do samego końca, a Masterpool na mecie był szybszy od Deegana zaledwie o 0,369 sekundy!

W drugim wyścigu z kolei, zawodnicy Hondy HRC, Chance Hymas i Jo Shimoda, zajęli miejsca 1-2, podczas gdy Masterpool i Deegan zajęli odpowiednio piąte i szóste miejsce. Hymas prowadził przez wszystkie 16 okrążeń drugiego wyścigu i w pewnym momencie był o prawie 10 sekund przed Shimodą. Hymas odniósł swoje drugie zwycięstwo w wyścigu w karierze, a uzyskany wynik 4-1 dał mu także zwycięstwo w rundzie.

Co prawda został on ukarany za skok na czerwonej fladze, ale zgodnie z przepisami nie wpłynęło to na wyniki końcowe, a jedynie na punktację w klasyfikacji generalnej (utrata pięciu punktów).

Podium rundy uzupełnili Masterpool (1-5) i Shimoda (5-2). Tom Vialle zajął czwarte miejsce w klasyfikacji z wynikiem 3-4, a wynik 2-6 Deegana po raz pierwszy tego lata sprawił, że nie stanął on na podium.